menu

Richard Wiesner

Country : Czech Republic

Videomobil © Richard Weisner

Richard Wiesner works in the field of institutional critique, political art and interventions in public space. For his artistic projects, he has chosen various forms and means of expression, such as objects, installations, video and performance.

Richard Wiesner (nar. 1976 v Praze), zakončil magisterské studium na Vysoké škole Uměleckoprumyslové v Praze v roce 2002, obor konceptuální a intermediální, u prof. A. Matasové. Absolvoval výměnné a residenční pobyty ve Francii (Ecole des arts decoratifs in Strasbourg, Academie des Arts in Vallenciennes), New Yorku-(2003 Parsons School of design) a Kanadě (2011 Est-nord Est Art residence-Sant-Jean-Port-Joli).

Jeho tvorba se nachází na poli institucionální kritiky, angažovaného umění a intervencí do veřejného prostoru. Pro své umělecké projekty volí různé formy a vyjadřovací prostředky jako jsou např. objekt, instalace, video, případně performance. Jeho práce jsou prezentovány v českém i mezinárodnním kontextu -(L”homme moustachu porte-bonheur, Gallerie La Vitrine, Canada, České centrum, 281m, London, UK, Privátni Nacionalismus Kunsthalle Košice, SK). Autor žije a pracuje v Praze.